Tel. +389 72 226 077
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.

ORGALOK MA 20 A

5.100,00 ден +18% ддв

ORGALOK MA 20 A

Orgalok MA 20 A е формулиран поливинил ацетатен полимер на база на вода. Неговата висока јачина на врската е погодна за сигурност на лепењето, нејзиното брзо нанесување овозможува брза пропусност на производството.

 

УПОТРЕБА:

– за лепење-лајмување на хартија со хартија, хартија со картон и картон со картон

– може да се користи за лепење на зашиени книги, лепење на нотеси и краеви на хартија

– се нанесува со механички распрскувач на лепак, четка или рачен валјак.

– температура на подлогите, околината и лепилото 15 – 20°C

– тежина на слој 100-180 g/m2

– притисок на линијата на лепак 2-5 kg/cm2

– отворено време до 5 минути

– затворено време на склопување до 15 минути

– време на притискање (20°C) 30-40 минути

– време на притискање (90°C) 30 секунди

– при ниски температури на нанесување, времето на пресување треба да се зголеми.

– не се препорачува додавање вода во Orgalok MA 20 A.

– по долги периоди на складирање, производот треба темелно да се измеша пред употреба.

 

 

Пакување: 30 кг канта

 

Цена: 165 ден/кг + 18%ддв

 

Цена:  пакување канта 30 кг  = 5.100 ден/канта + 18%ддв

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ORGALOK MA 20 A”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

mk_MKMacedonian

Внесете го вашиот клучен збор