Tel. +389 72 226 077
0 Производи - 0,00 ден
0
 • Нема производи во количката.
0 Производи - 0,00 ден
0
 • Нема производи во количката.

За нас

banner4

Витком е фирма специјализирана за увоз и продажба на машини и материјали за доработка на веќе испечатен материјал како што се:

 • рачни
 • електрични
 • професионални и индустриски машини за ламинирање
 • укоричување
 • термолепење
 • ножеви
 • бигувалки
 • перфораторки
 • отсечувачи на агли и др.

 

 

Како и репроматеријали за нив како што се сите видови на термални фолии на ролни како што се:

 • БОПП
 • ПЕТ
 • Метализирани
 • Софт Велвет
 • 3Д огледални
 • Холограмски и др. видиви на фолии на ролни
 • фолии на ролни за ладно ламинирање
 • форматирани ПЕТ фолии
 • пластични и метални спирали
 • термопапки
 • закачалки за календари
 • беџови
 • пластични картички и др.

Витком е основана и работи од 1995 година и имаме развиено мрежа од наши дистрибутери низ Македонија, Косово и дел во Албанија. Ние сме Генерални Застапници на странските фирми Guangming, JBI, PKC, Foshan, Boway, YIDU, Christine-Artter, Qupa, Magraf и други.

mk_MKMacedonian

Внесете го вашиот клучен збор