Tel. +389 72 226 077
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.

GRAFYMELT 0811

7.300,00 ден +18% ддв

GRAFYMELT 0811 е топло топено лепило развиено за лепење на ‘рбетот на хартија и корица за книги во индустријата за поврзување. Може да се користи за лепење на книги, каталози, списанија, џебни книги и нешиени книги на термобиндери со голема брзина. GRAFYMELT 0811 ја задржува флексибилноста при ниски температури. GRAFYMELT 0811 има кратко време на отварање и брзо време на скратување. GRAFYMELT 0811 обезбедува високи јачини на влечење на страници на различни хартии од залепената книга без да се одлепи . GRAFYMELT 0811 може да се примени на која било конвенционална рачна или автоматска машина за поврзување книги – термобиндерка.

 

Типични својства:

Изглед                                                                              гранули

База                                                                                  EVA кополимери

Боја                                                                                  млечно бела боја

Вискозитет @ 170 °C (Brookfield RVT Sp. 27)            7.000 mPa.s

Вискозитет @ 150 °C (Brookfield RVT Sp. 27)            12.000 mPa.s

Точка на омекнување (ASTM E28)                               87 °C                             

Време на отварање                                                        5 s

 

УПОТРЕБА:

Работна температура на ваљакот                              160 °C – 180 °C

Работна температура на садот со лепак                   140 °C – 160 °C

Апликациски системи                                                   ваљци, истиснување, млазници

 

Пакување: 20 кг вреќа

 

Цена: 355 ден/кг + 18%ддв

 

Цена:  пакување вреќа 20 кг  = 7.300 ден/вреќа + 18%ддв

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “GRAFYMELT 0811”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

mk_MKMacedonian

Внесете го вашиот клучен збор