Tel. +389 72 226 077
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.

GRAFYMELT 8875

7.300,00 ден +18% ддв

GRAFYMELT 8875 е топло топен флексибилен лепак за лепење на рбетот на книги со мека корица за оварање на книгата за 360 степени во индустријата за сврзување книги. Може да се користи за лепење на книги, каталози, списанија, џебни книги и нешиени книги на термобиндери со средна и голема брзина. GRAFYMELT 8875 има висока адхезија и еластични својства на поврзување. GRAFYMELT 8875 може да се примени на која било конвенционална рачна или автоматска машина за поврзување книги – термобиндерка.

 

 

Типични својства:

Изглед                                                                              гранули

База                                                                                  EVA кополимери

Боја                                                                                  бела боја

Вискозитет @ 170 °C (Brookfield RVT Sp. 27)            4.000 mPa.s

Вискозитет @ 150 °C (Brookfield RVT Sp. 27)            8.000 mPa.s

Точка на омекнување (ASTM E28)                               87 °C                             

Време на отварање                                                        5 s

 

УПОТРЕБА:

Работна температура на ваљакот                              160 °C – 180 °C

Работна температура на садот со лепак                   140 °C – 160 °C

Апликациски системи                                                   ваљци, истиснување, млазници

 

Пакување: 20 кг вреќа

 

Цена: 355 ден/кг + 18%ддв

 

Цена:  пакување вреќа 20 кг  = 7.300 ден/вреќа + 18%ддв

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “GRAFYMELT 8875”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

mk_MKMacedonian

Внесете го вашиот клучен збор