Tel. +389 72 226 077
0 Производи - 0,00 ден
0
 • Нема производи во количката.
0 Производи - 0,00 ден
0
 • Нема производи во количката.

H520RT

260.000,00 ден +18% ддв

 1. PLC контрола на електроника, лесна работа и стабилно работење.
 2. Двојни оловни завртки за туркање хартија
 3. Двојни оловни завртки за туркање платформа за хартија без дизајн на слот, за да го направите притисокот подеднаков и да ја подобрите точноста на сечењето (топчестата завртка или серво погонот е опционално)
 4. Дизајнот на тврда хромирана маса е со висока издржливост и е отпорна на изобличување
 5. Механичка педала
 6. Лесна позиција на хартија под притисок
 7. Патентирана технологија на носачот на ножот со специјален дизајн на замав
 8. Решавање на проблемот што слотот за валјак е лесен за истрошување, јаз за прилагодување на носачот на сечилото, точност на сечење
 9. Безбедносна заштитна структура на бравата на ножот
 10. Спречување на лизгање на сечилото и побезбедно работење
 11. Патентирана технологија за наклонето сечење на сечилото
 12. Секоја густа хартија може да се исече мазна и лесно со наклонет дизајн
 13. Дизајн кој не пропушта вода
 14. Решавање на проблемот со истекување во цилиндарот
 15. Уред за брзо менување пластицните шини кој е поудобен и поефикасен
 16. Двоен хидраулик со силен дизајн на енергетски систем
 17. Тајвански мотор со силна моќност, увезени хидраулични компоненти за обезбедување на квалитет со надворешно копче за прилагодување на притисокот на стегачот за хартија
 18. Интелигентна контрола, 7-инчен монитор со екран на допир.
 19. Длабочината и големината на сечењето може да се прилагодат со поставување на програмата, 100 парчиња програми и 100 сечења по машина, додавање на функција за само-откривање и приказ на дефект на кодот;
 20. Нов модел на предниот Фото очи
модел H520RT
мах ширина на сечење 520 мм
мин ширина на сечење 30 мм
мах дебелина на сечење 80 мм
точност на сечење +- 0.2 мм
сечење / притискање Хидраулично + механичка педала
Контрола на сечење Компјутерски програм 7 инчен тач скрин
Моќност на моторот 220V/ 50Hz / 1.8KW
тежина 400 kg
димензии 1280 х 1010 х 1430 мм
ЦЕНА во УСД + 18%ддв 5.000 УСД +18%ддв

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “H520RT”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

mk_MKMacedonian

Внесете го вашиот клучен збор