Tel. +389 72 226 077
0 Производи - 0,00 ден
0
 • Нема производи во количката.
0 Производи - 0,00 ден
0
 • Нема производи во количката.

FGK-330 6R

33.000,00 ден +18% ддв

Ламинаторот  FGK 330-6R е врв во понудата на десктоп ламинаториi. овој врвен дигитален 6 валчен ламинатор може да понуди 6 пати побрзо ламинирање од стандардните ламинатори. Овој ламинатор има 6 валци од кои 4 предни се грејат директно, а 2 валци задни се ладни, има дигитална контрола и дигитален дисплеј на сите функции,  мод на чекање, дигитална регулација на температурата и брзината како и копче за анти-прескокнување за вракање назад.

 • погодни се за сите средини
 • има целосна робусна метална конструкција и метален оклоп
 • има 10 битен микропроцесорски контролен систем
 • има дигитална регулација на температурата и директно греење во предните валци
 • има 6 валци од кои 4 предни се грејат директно, а двата задни се ладни
 • наменети се за ламинирање на широк спектар на секакви видови на печатени хартии и фотографии
 • ламинираат фолија со дебелина од 75 до 250 мик
 • имаат брзо време на загревање кое изнесува 4 мин
 • можат да ламинираат топло и ладно
 • имаат копче за вртење напред и назад
 • ги елиминираат воздушните меури при ламинирање на фотографии, дигитални печати и сл.
 • мах брзина на ламинирање е 2 м/мин
 • гаранција 1 година

 

модел 330 мм (A3)
мах брзина на ламинирање 2000 мм/мин
температура на ламинирање 100-180 С
број на валци 6 валци ( 4 загревани)
систе за ладење 2 DC вентилатори
мах дебелина на ламинирање до 1,2 мм
време на загревање 4 мин
моќност 1150 W
напојување 220 V , 50Hz
тежина 17 кг
димензии 550 х 300 х 140 мм
Цена во УСД + 18%ддв 600 УСД + 18%ддв

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “FGK-330 6R”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

mk_MKMacedonian

Внесете го вашиот клучен збор