Tel. +389 72 226 077
0 Производи - 0,00 ден
0
 • Нема производи во количката.
0 Производи - 0,00 ден
0
 • Нема производи во количката.

FGK-320

6.500,00 ден +18% ддв

Серијата на ламинатори FGK -220/320 ги имаат следниве карактеристики:

 • имаат директно греење во предните валци со електронска регулација на температурата
 • имаат метална конструкција и метален оклоп
 • наменети се за ламинирање на сирок спектар на секакви хартии и фотографии
 • ламинираат фолија со дебелина од 75 до 250 мик
 • имаат брзо време на загревање кое изнесува 3 мин
 • можат да ламинираат топло и ладно
 • имаат копче за враќање назад – reverse control
 • ги елиминираат воздушните меури при ламинирањето на фотографиите, ласерските, инкјет и дигиталните принтови
 • голема брзина на ламинирање за тој тип на ламинатори која изнесува 650 мм/мин
 • гаранција 1 година
модел FGK 320 (A3)
мах ширина на ламинирање 320 мм (A3)
брзина на ламинирање 650 мм/мин
температура на ламинирање 100-160 С
систем на ладење 2 DC вентилатор
мах дебелина на ламинирање до 1 мм
време на загревање 3 мин
моќност 650 W
напојување 220V , 50Hz
тежина 8 kg
димензии 515х200х110 мм
Цена во МКД +18%ддв 6.500 МКД +18%ддв

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “FGK-320”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

mk_MKMacedonian

Внесете го вашиот клучен збор