Tel. +389 72 226 077
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.

Карактеристики:

● модерен дизајн; многу патенти;
Технологија на инфрацрвена индукцијатопли валци; автостоп за да се избегне замотувањето на филмот околу ваљакот;
Патент на автоматско исклучување; намалување на рачен труд;
Патент на технологија на перфориранње на ламинатот автоматски slitting сечење на ламинатот
Патент за технологија на практично и брзо водење на позицијата на хартијата
осовина за ладно ламиниране; прилагодлива тензија;
Дигитална контрола на брзината со прилагодлив притисок на ламинирање, кои ке ги задоволат различните барања;
Патент на антивиткачка шипка со 18 нивоа на виткање и вентилатор за ладење;
Можност за употреба на ролни со 2 инч и 3-инчен внатрешен дијаметар на ролната и со мах дијаметар на целата ролна од 220 мм;
Контрола на сите функции со LCD дисплеј;

 

Технички Карактеристики:

                модел F4501/F5501 F4502/F5502 F4503/F5503
ширина на валјакот (мм) 450/550 450/550 450/550
ширина на ламинирање (мм)      210-430/210-530 210-430/210-530 210-430/210-530
должина на ламинирање (мм) 210-700

или неограничена должина може да се намести

210-700

или неограничена должина може да се намести

210-700

или неограничена должина може да се намести

дебелина на харија (g) 150-300 150-300 150-300
висина на складиштето за хартија / 88 88
метод на внесување хартија дигитална контрола вакум вакум
брзина на ламинирање m/min 10 10 10
мах дијаметар на ролната (mm) 300 300 300
температура 0-150 0-150 0-150
постигнување 110 С темп. (min) 10-15 10-15 10-15
дигитално поднесување на работ да да да
автоматско откинување да да да
автоматска спојка-преклоп да да да
автоматско мерење на должината / да да
подесување на виткањето 12 12 12
дигитално подесување / да да
врежана-пресувана текстура опција опција опција
автоматско наредување / опција да
од ролна на ролна опција опција опција
уред за намотување опција опција опција
вид на прикажување –  вид на дисплеј 7 инчен тач скрин 7 инчен тач скрин 7 инчен тач скрин
напојување 220V,50Hz,4000W 220V,50Hz,4000W 220V,50Hz,4000W
нето/бруто тежина (кг) 270/330 300/350 350/400
димензии F4501:2170*770*1300F5501:2370*870*1300 F4502:2335*770*1300F5502:2535*870*1300 F4501:2335*770*1300F5501:2535*870*1300

 

ЦЕНИ ЗА СИТЕ МОДЕЛИ НА ПОЛУАВТОМАТСКИ И АВТОМАТСКИ ЛАМИНАТОРИ НА РОЛНИ

  модел име Цена во

УСД  

функции
1. F4501 полуавтоматски ламинатор 4.400 рачно полнење, дигитален преклоп, автоматско откинување
2. F4502 автоматски ламинатор 8.200 автоматско вакумско полнење, дигитален преклоп, автоматско откинување
3. F4503 автоматски ламинатор 9.200 автоматско вакумско полнење, дигитален преклоп, автоматско откинување, автоматски сложувач на хартија
4. F5501 полуавтоматски ламинатор 5.400 рачно полнење, дигитален преклоп, автоматско откинување
5. F5502 автоматски ламинатор 10.000 автоматско вакумско полнење, дигитален преклоп, автоматско откинување
6. F5503 автоматски ламинатор 11.400 автоматско вакумско полнење, дигитален преклоп, автоматско откинување, автоматски сложувач на хартија
7. S450 станица за автоматско зимање на хартија 4.200
8. S550 станица за автоматско зимање на хартија 5.000
9. L450 автоматски сложувач на хартија 1.200
10. L550 автоматски сложувач на хартија 1.400
11. уред за автоматско намотување    250
12. уред за намотување од ролна во ролна    350
13. функционален ваљак    300

ВО ЦЕНАТА НА МАШИНИТЕ НЕ Е ПРЕСМЕТАН 18%ДДВ.

ВИДЕОТО СО РАБОТАТА НА СИТЕ ТИЕ МАШИНИ МОЖЕ ДА ГИ ГЛЕДАТЕ YouTube на следниот WEB LINK:

https://www.youtube.com/watch?v=CBIYQ7OBPi0 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “F4501/F5501, F4502/F5502, F4503/F5503”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

mk_MKMacedonian

Внесете го вашиот клучен збор