Tel. +389 72 226 077
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.

Карактеристики:

– максималната ширина на хартијата на овој модел е 380/490/590 мм

– максималната должина на хартијата е 580 мм

– доколку ви треба поголема должина, должината може да се приспособи

– сите машински греени ваљци на нашата компанија се опремени со систем за греење со масло, со што се решава проблемот со ламинирањето на целосно црн, црвен и зелен принт како и проблемот со бели дамки. Другите компании користат електрично греење во системот за греење. Со електричното греење ќе се појават бели дамки.

– притисниот ваљак е направен од тефлонски материјал, кој е нелеплив и има подобар ефект на ламинирање.

– има автоматско хидрауличнен притисок

– има функцијата за контрола на брзината со конверзија на фреквенција,

– машината има функција против виткање така да потенка хартија по ламинирањето нема да се витка.

– има систем за автоматско преклопување и функција за автоматско сечење-откинување

 

 

Технички карактеристики:

                модел SWFM-390H SWFM-520H SWFM-720H
мах ширина на хартијата 380h550 mm 490h580 mm 690h580 mm
мин ширина на хартијата           200×200 180×200 280×200
оперативна брзина 0 – 18 м/мин 0 – 18 м/мин 0 – 18 м/мин
температура на ламинирање 50-120 С 50-120 С 50-120 С
висина на складиштето за хартија 450 мм 450 мм 450 мм
метод на внесување хартија автоматски автоматски aвтоматски
вид на притисок хидрауличен хидрауличен хидрауличен
max притосок 3-8 Mpa 3-8 Mpa 3-8 Mpa
дебелина на хартија 105-350 gr 105-350 gr 105-350 gr
контрола PLC PLC PLC
систем за исправување на ламинатот да да да
автоматско откинување на ламинатот да да да
функција за автоматски преклоп да да да
напојување 220V,50Hz,3,5KW 220V,50Hz,4000W 220V,50Hz,4000W
димензии 2,25×0,77×1,3 m 2.35×0.87×1.4 m 2.35×1.3×1.4 m
Цена во УСД + 18%ддв 9.000 УСД + 18%ддв 11.000 УСД + 18%ддв 15.000 УСД + 18%ддв

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “SWFM-390H/520H/720H”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

mk_MKMacedonian

Внесете го вашиот клучен збор