Tel. +389 72 226 077
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.

Автоматска линија за дупчење и поврзување на блокови хартија, нотеси и календари PB 2600

2.610.000,00 ден +18% ддв

Автоматската линија  PB 2600 е целосна автоматска линија-лента за дупчење и поврзување со метални спирали или машина се во едно односно кај неа се е автомаски: редењето на хартија, дупчењето, броењето на членчињата, сечењето на металната спирала, затварањето односно поврзувањето и редењето на готовиот производ како што се календари за на маса, нотеси, книги, тефтери, зидни календари и др. Автоматската линија е автоматска лента во која се интегрирани уреди за: полнење на машината со хартија и корици, страничење подесување, автоматско дупчење, автоматско броење и сечење на спиралата, автоматско затварање на спиралата, транспортирање и броење на готовиот производ и негово редење се во една линијалента. Оваа автоматска линија штеди простор и работна сила како и отпад од хартија и спирали. Исто така ги штеди транспортни и логистички трошоци и да ја подобрува ефикасноста на производството.

модел PB – 2600
мах формат на дупчење 300 х 300 мм
мин формат на дупчење 110  х 120 мм
брзина на поврзување 1200 – 2600 книги/час
мах дебелина на дупчење 6 мм за корици за календари и 3 mm за внатрешните страници
напојување 3 х 380 V,  50 Hz  3,4 KW
мах дијаметар на поврзување 1/4″ – 9/16″
воздушен 6 – 8 бара + 135 л/мин воздушно струење
димензии 5200 х 2820 х 1912 мм
тежина 3.400 kg
Цена на машината 45.000 УСД  +  18% ддв

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Автоматска линија за дупчење и поврзување на блокови хартија, нотеси и календари PB 2600”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

mk_MKMacedonian

Внесете го вашиот клучен збор