Tel. +389 72 226 077
0 Производи - 0,00 ден
0
 • Нема производи во количката.
0 Производи - 0,00 ден
0
 • Нема производи во количката.

Автоматска машина за сечење и ставање на метални спирали и закачалки DCA-520

687.500,00 ден +18% ддв

 • автоматско сечење на спиралата
 • автоматско вметнување на закачалката
 • автоматско затварање на спиралата
 • мануелно ставање на веке издупчена хартија
 • може да поврзи до 25 книги/мин  и до 5 прескока на поврзување
 • сите електронски и електрични делови како и LCD екранот на допир се произведени во фабриката Siemens
 • главно користи воздух-компресор и струја за работа
 • кога поврзува доволно е да стапнеш еднаш на педалата со ногата за да поврзи една книга или календар, се друго машината автоматски го прави сите операции – броење на спиралата, сечење на спиралата вметнување на закачалката и затварање на спиралата
 • автоматската машина има можност за менување на разни алати за затварање на спиралата по големина 3:1″ и 2:1″
 • Цената на еден сет од алат е 700 УСД + 18%ддв 
 • со машината соага еден алат за дупчење 3:1″
 • направата за автоматско ставње на металните закачалки оди во комплет со машината
 • воздушниот копресор оди во комплет со машината
 • гаранција 1 година

 

модел DCA- 520
мах ширина на дупчење 520 мм
мах ширина на хартијата 520 мм
мах должина на хартијата 75 мм
брзина на поврзување 1000 пати на час
формат на работната табла 680 х 310 мм
напојување 220 V , 50 Hz
воздушен копресор 1.5 KW
воздушен притисок 5 – 8 бара
алат за дупчење со чекор 3:1″, 2:1″, за календари
дијаметар на дупчење 1/4″ –  1”
димензии 800 х 750 х 1.115 мм
тежина 350 kg
ЦЕНА во УСД + 18%ддв 12.500 УСД  +  18%ддв

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Автоматска машина за сечење и ставање на метални спирали и закачалки DCA-520”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

mk_MKMacedonian

Внесете го вашиот клучен збор