Tel. +389 72 226 077
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.

SW 1050 GL Високо брзиски автоматски ламинатор на ролни со електромагнетно греење и синџирест систем на откинување

Конфигурација

  1. Високо брзинскиот автоматски ламинатор SW-1050GL со синџирест систем на сечење на пластификатот се користи за лаинирање на сите видви на термални ламинаторни филмови како БОПП, ПЕТ и дуги структури на филмови – фолии во ролни
  2. Инстантен –брз електромагнетен грејач кој го скратува времето на загревање на валјакот на 90 секунди со прецизна контрола на температурата од +_1 С
  3. Плочата за полнење со хартија за ламинирање може да се спушти до ниво со подот со што се олеснува ставањето на хартија
  4. Систем за вшмукување на хартијата гарантира стабилно и мазно испраќање на хартијата во ламинаторот на ламинирање
  5. Поголем хромен ваљак кој е опремен со најновата технологија на загревање со помош на електромагнетизам кој што пак обезбедува висок квалитет на ламинирање
  6. Дизајнот на структурата на системот за сепарација го прави работењето и одржување да биде лесно
  7. Нов дизајн и поголем автоматски полнач на хартија со двоен слој на тапкање на хартијата

 

Технички карактеристики:

модел SW 1050 GL
макс. ширина на хартијата 1050 х 1200 мм
мин. ширина на хартијата 300 х 300 мм
макс. брзина на ламинирањето 0 – 120 м/мин (БОПП)

0 – 75 м/мин (ПЕТ)

макс. дебелина на хартијата 105 – 500 гр/м2
температура на ламинирање 80 – 110 С
моќност 29 KW
напојување 3 х 380 V, 50 HZ
тежина 5.300 кг
димензии (10.500 х 2400 х 1900) мм

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “SW 1050 GL Високо брзиски автоматски ламинатор на ролни со електромагнетно греење и синџирест систем на откинување”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

mk_MKMacedonian

Внесете го вашиот клучен збор