Tel. +389 72 226 077
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.

SFML – 520B Полуавтоматски хидраулично-пнеуматски машини за двострано ламинирање со автоматски преклоп и пнеуматски систем на влечење и откинување

1.075.360,00 ден +18% ддв

Карактеристики:
– автоматски преклоп на хартијата при влез во машината
SCHNEIDER фреквенциски инвертер за бесконечна регулација на брзината обезбедува регулација на брзината да биде пофина и ефикасна и ја прави машината да работи постабилно и потивко
– зголемен дијаметар на предниот загреван хромен ваљак со монтиран систем со маслено загревање кој обезбедува избалансирана температуре на ламинирање со сопствена одлична температурна отпорност
– Новиот SCHNEIDER PLC colour touch screen system сyстем ги контролира и управува со сите функции на машината како што се автоматското откинување на пластификатот, алармирањето на дефект-прекин на ламинацијата за самозаштита и сл.
– брзината на лаинирање е зголемена на 30 м/мин
– нов пнеуматски систем за одмотување на фолијата прецизно ја позиционира ролната на пнеуматската осовна и го прави ставањето и вадењето на ролната и тензијата-оптегнувањето на фолијата многу полесно
– двоен сет од назабени перфорирачки тркалца овозможуваат избор на различни спецификации на харитии и фолии
– перфектен регулирачки систем за влечење на хартијата прави регулираното влечење да биде удобно и ефикасно
– ребрастиот влечен систем и вибрирачкиот собирачки систем – jogger обезбедуваат влечењето и собирањето на готовиот пластификат да биде континуирано удобно без прекин во работата како и со вибрирањето го реди-штосува готовиот пластификат

Технички карактеристики:

модел SFML – 520B
макси. ширина на хартија 520 мм
макси. брзина на  ламинирање – еднострано 25 м/мин
макси. брзина на  ламинирање -двострано 10 м/мин
макси. дебелина на хартија 80-500 гр/м2
мокност 15 KW
тежина на машините 1000 кг
дименизии на машин. 3300x1150x1400 мм
цена во УСД + 18%ддв 18.800 УСД +18%ддв

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “SFML – 520B Полуавтоматски хидраулично-пнеуматски машини за двострано ламинирање со автоматски преклоп и пнеуматски систем на влечење и откинување”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

mk_MKMacedonian

Внесете го вашиот клучен збор