Tel. +389 72 226 077
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.

Опис:

MF-560R има широк опсег во процесот на блокови на заоблување книги кај хардбек книгите и тетратките. Оваа машина користи конвертор на фреквенција за да ја прилагоди брзината. Може да ја прилагоди брзината на валјакот за притискање според различни големини на производи. Тоа би можело да го зголеми квалитетот и ефикасноста на производите и да го скрати работното време. По користењето на оваа машина за заоблување на книжни блокови, производите треба да се притиснат за да се избегне свиткување на кружниот блок од книги.

Технички карактеристики:

Модел MF-560R
Напојување 220V, 50HZ
Мах работна широчина 560*420mm
Мин работна широчина 90*60mm
Дебелина на книгата 10-60mm
Работна брзина 3-25PCS/min
Моќност на моторот 0.4KW
Димензии на машината 975x900x1160mm
Тежина на машината 120kg
Цена во USD + 18% ддв 7.300 USD + 18% ддв

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “MF-560R”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

mk_MKMacedonian

Внесете го вашиот клучен збор