Tel. +389 72 226 077
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.

KDFM – 540B/720B/900B Рачни механички ламинатори на ролни за двострано ламинирање

314.600,00 ден429.000,00 ден +18% ддв

Ламинаторите К-540В/720В/900В се едноставни машини со нов дизајн. Главните карактеристики им се напредниот дизајн, елегантниот стил, компакната структура, лесното ракување со нив и тнт.

Овие машини се идеален избор за двострана ламинација на дигитален принт, офсет принт, ласер принт, инкџет принт, ламинирање на секаков графички материјал, ламинирање на секакви видови на канцелариски документи и сл. Користат термален ПЕТ или БОПП филм и можат да ламинираат и еднострано и двострано.

Технички карактеристики

модел К-540В К-720В К-900В
мак. ширина на ламинирање 500 мм 720 мм 900 мм
брзина на ламинирање 0-15 м/мин 0-15 м/мин 0-15 м/мин
  дебелина на ламинирање 105-500 gsm 105-500 gsm 105-500 gsm
моќност 3 KW 3,2 KW 3,5 KW
напојување 380 V 380 V 380 V
тежина на машините 230 кг 250 кг 270 кг
  димензии на машините 1270х970х1400 мм 1270х1150х1400 мм 1270х1300х1400 мм
  Цена во УСД + 18% ддв   5.500 УСД + 18% ддв   6.500 УСД + 18% ддв   7.500 УСД + 18% ддв

 

 

 

 

KDFM

540B, 720B, 900B

mk_MKMacedonian

Внесете го вашиот клучен збор