Tel. +389 72 226 077
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.

FM-1100, ЛАМИНАТОРИ НА РОЛНИ ЗА ТОПЛО И ЛАДНО ЛАМИНИРАЊЕ

205.920,00 ден +18% ддв

Карактеристики:
– еднострано и двострано топло ламинирање
– еднострано ладно ламинирање
– ламинира до 1100 мм ширина,
– предни валци: силиконски, топли, загревани со цевкаст систем за директно греење во валците,
– задни валци: силиконски, ладни
– дигитален дисплеј на сите параметри ЛЦД панел,
– фина регулација на температурата и брзината,
– копче за вракање назад при прескокнување на ламинатот,
– користи и ПЕТ и БОПП фолија на ролни
– гаранција: 1 година

Технички карактеристики:

модел               FM-1100
макс. шири. на ламинира. 1100 мм        
макс. брзи. на ламинира. 1600 мм/мин
макс. температу. на ламинирање 140
макс. дебело. на ламинирање 5 мм
систем за контрола 8bit micro-processor
дисплеј LCD
напојување AC 220-240V/50 Hz
макс. мокност 2000W
димензии на маши. 1450x720x410 мм
тежина на маши. 118 кг
внатрешен дијаметар на  ролните 1in., 1.5in, 3in.
цена во УСД +18%ддв 3.600 УСД + 18% ддв
mk_MKMacedonian

Внесете го вашиот клучен збор