Tel. +389 72 226 077
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.
Модел AOL-6040PAS AOL-6090PAS AOL-1070PAS AOL-1070PLUS
Област за обработка 600*400мм 600*900мм 1000*700мм 1000*700мм
Интерфејс USB/Ентернет порта
Дебелина на сечење ≤2 мм ≤3 мм ≤6 мм ≤18 мм
Работна маса Автоматско подигање и натоварувач,Автоматска маса за хранење,Автоматски приемник
Брзина на сечење 600-1400 mm/s
Формат PLT/DXF
Вкупна моќност 5 kw
Повторливост 0,05 мм
Поправање на материјалот Вакумска партиција Адсорпција
Мултифункционална алатка Плотер, Алатка со осцилирачки нож, тркало за влечење, алатка со нож за влечење, алатка нож за сечење бакнеж, алатка за нож со V-сечење, Пенкало за обележување, CCD
безбедносни уреди Користете инфрацрвено сензор, безбедно и доверливо
Применливи материјали Хартиена картичка, картон, картонска кутија, KT плоча, налепница, гума, ЕВА, пена итн
Систем за пренос Серво мотор Yaskawa, линеарен линеарен водич, временски ремен, олово завртка

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “AOL PAS 5”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

mk_MKMacedonian

Внесете го вашиот клучен збор