Tel. +389 72 226 077
0 Производи - 0,00 ден
0
 • Нема производи во количката.
0 Производи - 0,00 ден
0
 • Нема производи во количката.

Хидрауличен ламинатор на ролни за ламинирање од ролна во ролна SJ-540

756.000,00 ден +18% ддв

Индустриски ламинатор специјализиран за ламинирање на етикети, хартија,PP,PET фолија од флексо и др., од ролнa во ролна.

 

Конфигурација:

 1. Хромниот ваљак е опремен со систем со маслено загревање на вањакот
 2. Опремен е со поголем хромен вањак со што брзината е зголемена за два пати од обичните
 3. Систем на хидауличен притисок на предните валци кое гарантира одлична ламинација
 4. Пнеуматски систем на осовината на ролната за полесно ставање и вадење на ролната од осовината и попрецизно одмотување на ролната

 

Предности:

 1. Едноставно и лесно ракување, заштедувајќи време.
 2. Без пликови, брчки или раслојување.
 3. По ламиниране, материјалот е многу посветол од оној на традиционалната ламинација со ладно лепак (маслена фолија и водена фолија), а производот може да се чува долго време без да пожолте.
 4. Без контаминација со растворувач, фабриката ќе биде побезбедна и еколошка, подобро е за работниците.
 5. Тоа може да ги исполни барањата за заштита на животната средина на европските и американските земји, и тоа е широко се користи во европските и американските фабрики.

 

модел SJ-540
мах дијаметар на премотување 650 мм
ширина на ламинирање на ролна 100мм(мин) ~ 540мм(мах)
дијаметар на јадрото 76 мм
должина на ваљците за греење 580 мм
дијаметар на ваљците за греење 320 мм
брзина на ламинирање 6 – 55 м/мин
температура на ламинирање 60 – 130 С
начин на греење загревано масло
масло за спроводливост на топлина модел 320#
напон и моќност 380V, 15KW
тежина 820 кг
димензии (1350 х 1300 х 1550) мм
Цена во УСД + 18%ддв 12.000 УСД + 18%ддв

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Хидрауличен ламинатор на ролни за ламинирање од ролна во ролна SJ-540”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

mk_MKMacedonian

Внесете го вашиот клучен збор