Tel. +389 72 226 077
0 Производи - 0,00 ден
0
 • Нема производи во количката.
0 Производи - 0,00 ден
0
 • Нема производи во количката.

Рачни машини за бигување и перфорирање HCP 315/460

Карактеристики:

Машината за бигување и перфорирање со удар на маса обезбедува едноставно економично решение за низок обем или повремена работа за бигување / перфорирање. Бигува и перфорира од кој било агол до 90°со едноставно рачно прилагодување на бигот за тесно или широко бигување.

 • Се користи за перфорирање за купони за храна, ваучери, влезници итн;
 • Се користи за бигување на рекламни материјали, годишни извештаи, свадбени картички, картички за покани, сезонски картички, менија и сл.
 • Перфорира до 250гр хартија;
 • Бигуваа до 400гр хартија;
 • агол на бигување/перфорирање од 0 до 90 степени;
 • Механизмот работи со V облик на нож со цел да биде многу мазен;
 • Има милиметарска скала по страните на машината;
 • Лесно прилагодување на предните, задните и аголните водилки за хартија;
 • Едноставна промена на алатите за бигување и перфорирање.
 • Вклучува: 1 алат за бигување и 1 алат за перфорирање
                  модел          HCP 315        HCP 460
мах  ширина           315 mm         460 mm
мах големина на лагер      127 х 25 mm     127 х 25 mm
капацитет     45 – 400 gsm     45 – 400 gsm
мах брзина   до 750 на час    до 750 на час
тежина на машините         11,5 kg           17 kg
димензии на машините 500 х 380 х 130 mm 690 х 590 х 180 mm
ЦЕНА во УСД + 18%ддв 450 УСД + 18%ддв 650 УСД + 18%ддв

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Рачни машини за бигување и перфорирање HCP 315/460”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

mk_MKMacedonian

Внесете го вашиот клучен збор