Tel. +389 72 226 077
0 Производи - 0,00 ден
0
 • Нема производи во количката.
0 Производи - 0,00 ден
0
 • Нема производи во количката.

Рачни машина за нанесување на УВ лак SGUV-660/740

Компакната UV машина за обложувањенанесување е лесна за ракување. Погодена е за сеопфатно UV обложување и обложување на база на вода на книги, реклами, етикети, фото албуми и други печатени материјали. Може да го подобри квалитетот на печатените материјали, да го зголеми естетското чувство, отпорно на влага и отпорно на абење. Тоа е најдобрата опрема за производство за печатени материјали со мала големина.

 • Оваа машина за обложување со ултравиолетови зраци е опремена со уред за сушење со УВ и IR.
 • Има дигиталент фреквентен конвертор за контрола на брзината и независено управуван транспортер.
 • Ваљаците за обложување се со голем дијаметар и го прават ефектот на облогата помазен и посветлен.
 • Заштитата за прскање е со со целосна покриеност за заштита од прскање.
 • Користи вакуумско воздушно лежиште за максимално држење на листовите хартија при пренесување.
 • УВ магнетниот течен трансформатор со паралелен дизајн на кондензаторот може подобро да го издржи флуктуирачкото влијание на напонот.
 • Моќноста на УВ ламбатаможе да се подеси на две нивоа.
 • Лесна пристапна комора за УВ ламба и лесна замена.
 • Вентилатор со голема брзина за ладење и издувни гасови.
 • Заштитна шкафче на сите врати и капаци на машината.
 • Заштита и целосна покриеност од УВ зрачење околу комората на УВ ламбата.
 • Контрола на пониска температура на површината на комората на УВ ламбата.
 • Прекинувачи за итно запирање по целата должината низ машината при појава на рацете.
             модел SGUV-660 SGUV-740
тип УВ лакирање УВ лакирање
мах ширина на нанесување 660 мм 740 мм
мин формат на нанесување 150 х 210 мм 150 х 210 мм
дебелина на хартија 80 – 500 г/м2 80 – 500 г/м2
брзина 0-40 м/мин 0-40 м/мин
моќност 12 KW 12 KW
UV ламба 1 парче х 6,5 KW 1 парче х 6,5 KW
IR ламба 3 парчиња х 1,2 KW 3 парчиња х 1,2 KW
тежина 850 кг 850 кг
димензии 3250 х 1180 х 1230 мм 3250 х 1180 х 1230 мм
ЦЕНА во УСД + 18%ддв 8.500 USD + 18%ддв 9.700 USD + 18%ддв

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Рачни машина за нанесување на УВ лак SGUV-660/740”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

mk_MKMacedonian

Внесете го вашиот клучен збор