Tel. +389 72 226 077
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.

Рачни машина за нанесување на УВ лак DC520E UV&Water-base coating machine

348.000,00 ден +18% ддв

Оваа УВ машина за нанесување-лакирање DC520E е дизајнирана за нанесување-обложување на дигитални печатења, печатењеа во боја, испечатени ПВЦкартички, обложување на претходно испечатена HP Indigo хартија, печатења со инкџет на база на вода и растворувач итн. и специјално за доработка на графички албуми.

Нанесувањето ќе ги направи отпечатоците посветли и издржливи, а може да биде водоотпорна, отпорна на топлина и против сончева светлина.

Може да направи УВ нанесување-обложување, обложување со водена база, премаз за пред печатење.

Ниско одржување, лесни рачки за поставување, загрејте ги инфрацрвените ламби пред УВ.

Вакумско задржување за да се обезбеди безбедно доставување хартија.

Лесно прилагодување, практично ракување.

Автоматско снабдување со УВ лак и рециклирање со црево.

Автоматско запирање за прегревање, добра контрола на температурата, систем за воздушно ладење.

Естоп безбедност и заштитен капак со уред за ограничување прекинувач.

Една УВ ламба, три инфрацрвена ламба. Напојувањето на IR ламбата се приспособува без чекори.

Добар квалитет на облогата, стабилни перформанси.

Низок шум, мала простор, модерен дизајн, напредна технологија.

Ниска цена и едноставен оперативен дизајн.

 

модел DC-520E
тип УВ&водено лакирање
мах ширина на нанесување 520 мм
дебелина на хартија 157 – 600 г/м2
брзина 0-20 м/мин
моќност 5,3 KW
UV ламба 1 парче х 3 KW
IR ламба 3 парчиња х 1,8 KW
тежина 200 кг
димензии 1600 х 1000 х 1000 мм
ЦЕНА во УСД + 18%ддв 6.000 USD + 18%ддв

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Рачни машина за нанесување на УВ лак DC520E UV&Water-base coating machine”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

mk_MKMacedonian

Внесете го вашиот клучен збор