Tel. +389 72 226 077
0 Производи - 0ден
0
  • Нема производи во количката.
0 Производи - 0ден
0
  • Нема производи во количката.

РАЧНА МАШИНА ЗА ПРАВЕЊЕ НА ТВРДА КОРИЦА А4 – MCM 100P

75,400ден +18% ддв

Оваа машина се користи за изработка на корица на албум. Тоа е мала и лесна машина за ракување.
Машината за правење тврд корица на книги го користи принципот на рефлексија и прекршување на светлината за да го постави капакот на
централното подрачје, така што може јасно да се види позицијата на рбетот на книгата.

Брзината и прецизноста на позиционирањето се значително подобрени.
Има поставено асистентен уред  под притисок за да го направи капакот рамен и да не се движи, така што ќе нема воздушни меури.

Тип: машина за правење тврд повез
Режим на позиционирање: централно позиционирање
Уред за рефлексија и прекршување: ДА
Уред за апсорпција на негативен притисок: ДА
Уред за преклопување со тврд повез :ДА
Уред за преса со жлебови со тврд повез : ДА
Аголна машина: ДА
Максимална површина на покривање: 580 * 370 мм
Димензии: 670*490*310мм

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “РАЧНА МАШИНА ЗА ПРАВЕЊЕ НА ТВРДА КОРИЦА А4 – MCM 100P”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

mk_MKMacedonian

Внесете го вашиот клучен збор