Tel. +389 72 226 077
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.

Нов модел на Диги Рапид автоматски термобиндер K7 V8.1

190.800,00 ден +18% ддв

Разлика помеќу термобиндерот К7 и К7 V8.1 е што кај К7 V8.1 ги има следните дополнители функции:

– високо брзински перфектен термобиндер

– режим на работа RLR

– дигитална двојна контрола на брзината, два пати

– мелење, технологија за самостојно прилагодување (променлива брзина и притисок според дебелината на книгата)

– лебдечка козола со тачскрин за различни оператори

 

Технички карактеристики:

модел K7 V8.1
мах должина/дебелина на лепење 440 / 60 мм
ЛД&ДЛ двојно мелење да
џогер-растресување на листовите да
работна брзина 250-300 книги/час
време на загревање 30 мин
број на ножеви за мелење 9
број на ваљаци за лепење 1 + 1
стискање на книгата/корицата автоматско
нова технологија на загревање на лепакот да
независна контрола на температурата  на валците за мелење на лепакот да
дисплеј на функциите лебдечка козола-тачскрен за различен оператори
метод на собирање прав 1 вентилатор
систем на странично лепење да
напојување 220V/50Hz/ 2.600W
тежина бруто/нето 270 кг
димензии (1300х670х1080)мм
ЦЕНА во УСД + 18%ддв 3.600 УСД +18%ддв

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Нов модел на Диги Рапид автоматски термобиндер K7 V8.1”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

mk_MKMacedonian

Внесете го вашиот клучен збор