Tel. +389 72 226 077
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.

Машина за виткање хартија EP-42F/EP-42S/EP-45F

Карактеристики:

Рачна машина за виткање на хартија за на маса  што собира до хартија со големина A3 (EP-42F / EP-42S).

Лесно се поставува за 6 стандардни и нестандардни виткања, со клуч за нагодувања за прецизен резултат на преклопување

Тој е идеален избор за сигурна, лесна за употреба корисничка машина за преклопување на ниво на влез

Едноставно за ракување: Копче за читање на ЛЕР и функциски копчиња на копчето за допир

Широк спектар на едноставни и сложени виткања

Сигурен систем за напојување со три валјаци за триење

Тешка челична конструкција

Рачно поставете позиции на преклопување

Прилагодлива брзина на преклопување (EP-42S / EP-45F)

Целосно опремена машина за преклопување со автоматско триење, со автоматско препознавање на големината, дигитален бројач и шест претходно поставени набори на хартија (EP-45F)

Вграден микро-компјутер овозможува целосно електрично поставување, елиминирајќи ги досадните рачни прилагодувања (EP-45F)

Едноставно изберете од шест претходно програмирани популарни виткања или креирајте и складирајте сопствени виткања по избор (EP-45F)   

Технички карактеристики:

модел EP-42F EP-42S EP-45F
големина на хартијата 91x128mm(B7) to 297x432mm(A3) or 3.5”x 5.0” to 11”x 17”
B7 поединечна големина, B6 неможе да биде виткана.
дебелина на хартиајта 45-220g/m2 (до 135g/m2 за единечно виткање)
тип на виткање Single, (Folding twice)Letter, Zigzag, Double, Parallel, Fold-out, Gate, Custom
брзина на виткање 50HZ 7000  листа
60HZ 8000  листа
3000-9000 листа 3000-10000   листа на час
моќност 220V/50HZ, 50W 220V/50HZ, 50W 220V/50HZ, 75W
тежина бруто/нето 28 кг 28 кг 28 кг
димензии 65x58x44cm 65x58x44cm 65x58x44cm
ЦЕНА во УСД + 18%ддв 1.00 УСД +18%ддв 1.400 УСД + 18%ддв 2.200 УСД + 18%ддв

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Машина за виткање хартија EP-42F/EP-42S/EP-45F”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

mk_MKMacedonian

Внесете го вашиот клучен збор