Tel. +389 72 226 077
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.

Електрични машини за бигување и перфорирање BW-E460

60.500,00 ден +18% ддв

Употреба: бигување и перфорирање

 

Карактеристики:

една машина со два алати: еден за бигување и еден за перфорирање

целата е со метална конструкција.

мах ширина на работа: 460 мм

мах дебелина на бигување/перфорирање: 0,55 мм

моќност: 220V, 50Hz, 120W

димензии: 700х535х240 мм

тежина: 30 кг

ЦЕНА:  1.100 УСД + 18%ддв

 

 Код             тип        дебелина на хартијата              ефект 
 C-A  бигување <275g sheets  0.4×1.3mm
 C-B  бигување 250-350g  0.5×1.6mm
 C-C  бигување 300-400g  0.6×1.7mm
 C-D  бигување  350-450g  0.7×2.3mm
 C-E  бигување  400-500g  0.8×2.7mm
 P-A  перфорирање  <200g  16:1 (0.8×0.8mm)
 P-B  перфорирање  <250g  12:1 (1.4×0.7mm)
 P-C  перфорирање  <300g  10:1 (1.2×1.2mm)
 P-D  перфорирање  <350g  8:1 (2.0×1.0mm)
 P-E  перфорирање  <400g  6:1 (3.0×1.0mm)

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Електрични машини за бигување и перфорирање BW-E460”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

mk_MKMacedonian

Внесете го вашиот клучен збор