Tel. +389 72 226 077
0 Производи - 0,00 ден
0
 • Нема производи во количката.
0 Производи - 0,00 ден
0
 • Нема производи во количката.

Еко Перфект автоматски термобиндери K3, K5, K7

 

Карактеристики:

 • Водичите од двете страни обезбедуваат стабилно движење на количката со стиснатите листови за поврзување
 • Стискање на блокот на хартија со селекција на дебелината и влезот
 • 3 модели на поврзување
 • Систем за мелење со заменлив нож и прилагодлив агол
 • Додавање на лепак без пауза
 • Станицата за стегање на корицата со 2 сета на надворешни брзини
 • PBC контрола и мод за автодијагностика
 • Автоматско прилагодување според дебелината на книгата
 • Тачскреен во боја со 7 под-менија
 • Валците за мелење на лепакот имаат микро прилагодување со независна контрола на температурата

 

  Технички карактеристики:

модел K3 K5 K7
должина на лепење 335 мм 335 мм 440 мм
мах дебелина на лепење 60 мм 60 мм 60 мм
работна брзина 200-350 книги/час 200-350 книги/час 250-300 книги/час
време на загревање 35 мин 35 мин 35 мин
брзина на длабочинско мелење 0,5 мм, 0,75 мм, 1 мм 0,5 мм, 0,75 мм, 1 мм 0,5 мм, 0,75 мм, 1 мм
број на валци за лепење на грбот 1 1 + 1 1 + 1
стискање на книгата/корицата автоматско автоматско автоматско
подесување на валците за мелење на лепакот нема има има
независна контрола на температурата  на валците за мелење на лепакот нема има има
дисплеј на функциите тачскреен во боја тачскреен во боја тачскреен во боја
метод на собирање прав единечен вентилатор единечен вентилатор единечен вентилатор
систем на странично лепење нема има има
напојување 220V/50Hz/ 2.200W 220V/50Hz/ 2.600W 220V/50Hz/ 2.600W
тежина бруто/нето 220 кг 230 кг 270 кг
димензии (1300х670х1080)мм (1300х670х1080)мм (1300х670х1080)мм
ЦЕНА во УСД + 18%ддв 2.200 УСД +18%ддв 2.800 УСД + 18%ддв 3.450 УСД + 18%ддв

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Еко Перфект автоматски термобиндери K3, K5, K7”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

mk_MKMacedonian

Внесете го вашиот клучен збор