Tel. +389 72 226 077
0 Производи - 0,00 ден
0
 • Нема производи во количката.
0 Производи - 0,00 ден
0
 • Нема производи во количката.

Диги Рапид Перфект автоматски термобиндери K6, K8, K9, K10

Карактеристики:

 • Атрактивен изглед и тешка метална конструкција
 • Водичите од двете страни обезбедуваат стабилно движење на количката со стиснатите листови за поврзување
 • Брзо стискање на блокот на хартија со селекција на дебелината и влезот
 • 3 модели на поврзување
 • Систем за мелење со заменлив нож и прилагодлив агол
 • Додавање на лепак без пауза
 • Станицата за стегање на корицата со 2 сета на надворешни брзини
 • PBC контрола и мод за автодијагностика
 • Автоматско прилагодување според дебелината на книгата
 • Тачскреен во боја со 7 под-менија
 • Валците за мелење на лепакот имаат микро прилагодување со независна контрола на температурата
 • Опционален димен екстрактор-извлекувач

 

Технички карактеристики:

модел K6 K8 K9 K10
мах должина/дебелина на лепење 310/60 мм 440/60 мм 460/60 мм 460/60 мм
ЛД&ДЛ двојно мелење не не не да
џогер-растресување на листовите не не да не
рачно тркало да да не да
работна брзина 300-450 книги/час 300-450 книги/час 300-450 книги/час 300-450 книги/час
време на загревање 35 мин 40 мин 40 мин 40 мин
       број на ножеви за мелење 9 9 18 18
      број на ваљаци за лепење 1 + 1 2 + 1 2 + 1 2 + 1
    стискање на книгата/корицата автоматско автоматско автоматско автоматско
нова технологија на загревање на лепакот не не да не
независна контрола на температурата  на валците за мелење на лепакот да да да да
дисплеј на функциите тачскреен во боја тачскреен во боја тачскреен во боја тачскреен во боја
метод на собирање прав 1 вентилатор 1 вентилатор 2 вентилатор 2 вентилатор
систем на странично лепење да да да да
напојување 220V/50Hz/ 2.600W 220V/50Hz/ 3.200W 220V/50Hz/ 3.400W 220V/50Hz/ 3.400W
тежина бруто/нето 240 кг 300 кг 320 кг 320 кг
димензии (1300х670х1080)мм (1845х750х1140)мм (1845х750х1140)мм (1845х750х1140)мм
ЦЕНА во УСД + 18%ддв 3.300 УСД +18%ддв 4.500 УСД + 18%ддв 5.800 УСД + 18%ддв 6.400 УСД + 18%ддв

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Диги Рапид Перфект автоматски термобиндери K6, K8, K9, K10”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

mk_MKMacedonian

Внесете го вашиот клучен збор