Tel. +389 72 226 077
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.

SW-820 Автоматски ламинатор на ролни со електромагнетно греење

Конфигурација

  1. Инстантен –брз електромагнетен грејач кој го скратува времето на загревање на валјакот на 90 секунди со прецизна контрола на температурата од +_1 С
  2. Плочата за полнење со хартија за ламинирање може да се спушти до ниво со подот со што се олеснува ставањето на хартија
  3. Систем за вшмукување на хартијата гарантира стабилно и мазно испраќање на хартијата во ламинаторот на ламинирање
  4. Поголем хромен ваљак кој е опремен со најновата технологија на загревање со помош на електромагнетизам кој што пак обезбедува висок квалитет на ламинирање
  5. Дизајнот на структурата на системот за сепарација го прави работењето и одржување да биде лесно
  6. Нов дизајн и поголем автоматски полнач на хартија со двоен слој на тапкање на хартијата

 

 

                          Технички карактеристики:

model SW-820
мах ширина на хартијата 850 х 820 мм
мин ширина на хартијата 300 х 300 мм
мах брзина на ламинирањето 0- 65 м/мин
мах дебелина на хартијата 100 – 500 гр/м2
температура на ламинирање 80 – 110 С
моќност 21 KW
напојување 3 х 380 V, 50 HZ
тежина 3550 кг
димензии (5400 х 2000 х 1900) мм

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “SW-820 Автоматски ламинатор на ролни со електромагнетно греење”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

mk_MKMacedonian

Внесете го вашиот клучен збор