Tel. +389 72 226 077
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.

Автоматска машина со висок притисок за топол печат, режење и сечење BJ-450/550/780

Aпликација:

Оваа машина е нов тип на автоматска опрема за топла печат, широко користена во различно видови на печатења на хартија и други различни видови на обработка на топли печати на материјали со рамна површина. Како што се картички за покани, покани, пликови, кутии за подароци за пакување и така натаму. Топлата обработка на печат, направете ја поперсонализирана и подобрете ја оценката на производот.

 

Карактеристики:

  1. PLC контрола, едноставна и удобна работа, едно лице може да работи со машината.
  2. Притисокот на топол печат, температурата, времето на топол печат може да се прилагодува.
  3. Материјалот се води со шини попречно и надолжно прилагодливи, лесно да се прилагоди на топлиот печат.
  4. Подигањето и спуштањето на топлата плоча за печат може да се прилагоди со внесување на екран на допир.
  5. Серво контролиран мотор за напојување на хартија, фотоелектрично позиционирање за примање хартија и прилагодливо.
  6. Автоматско подигнување на платформа со материјал.
  7. Автоматска процедура за топол печат.
  8. Со функцијата за заштита на безбедноста, машината може да реализира автоматско запирање на работата кога е блиску до опасната област на опремата, максимална заштита на личната безбедност.
модел BJ-450 BJ-550 BJ-780
макс формат на хартија 450 х 400 мм 550 х 500 мм 700 х 520 мм
макс формат на печатење 300 х 280 мм 300 х 280 мм 500 х 500 мм
дебелина на хартијата 80 – 1.500 gsm 80 – 1.500 gsm 80 – 1.500 gsm
брзина на печатењето 15 – 40 пати/мин 15 – 35 пати/мин 15 – 25 пати/мин
макс притисок 1.000 кг 1.500 кг 2.000 кг
температура 0 – 300 С 0 – 300 С 0 – 300 С
влез/излез на хартија 500 мм / 500 мм 500 мм / 500 мм 500 мм / 500 мм
довод на воздух 0,6 Mpa 0,6 Mpa 0,6 Mpa
тежина 650 кг 750 кг 1.000 кг
димензии 1550×1150×1650mm 1750×1250×1650mm 2600×1550×1900mm
ЦЕНА во USD + 18%ДДВ 12.500 USD + 18%ДДВ 13.500 USD + 18%ДДВ 16.800 USD + 18%ДДВ

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Автоматска машина со висок притисок за топол печат, режење и сечење BJ-450/550/780”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

mk_MKMacedonian

Внесете го вашиот клучен збор