Tel. +389 72 226 077
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.

Автоматска машина за топол (златен) печат модел 450/550/800/mighty bear 800

Карактеристики:

Автоматската мала машина за топол печат е еден вид машина за топол печат опремена со автоматска процес за топол печат без рачни функции.

Автоматската мала топла машина за печат користи:

Автоматската мала топла машина за печат е најнова генерација на иновативни производи со висока прецизност и исплатливост, главно погодни за топло печатење на сите видови електролизиран алуминиум во боја, притискање конкавен и конвексен и сечење на сите видови слики на заштитни знаци, рекламирање примероци на производи, хартиени кутии, книги, корици, новогодишни честитки и други напредни украси, производи за печатење. Тоа е идеална опрема за обработка за печатење, пакување и декорација и пластика.

 

Главните структурни карактеристики на автоматската мала топла машина за печат:

  1. Целата метална конструкција е излеана со висококвалитетни материјали,со висока јачина и добар челик.
  2. Лежиштето е направено од висококвалитетна леана алуминиумска легура, отпорнна на абење и намалување на вибрациите.
  3. Алуминиумската легура прифаќа третман со мат оксидација, отпорност на абење, отпорност на корозија, отпорност на висока температура, прекрасен изглед. Стабилност на компјутерска контрола, извонреден врел-топол печат.
  4. Прескокнете прецизно и зачувајте алуминиумска фолија.
  5. Долното вратило за притискање прифаќа биаксијален режим со просечен притисок и висока јачина.
  6. Контрола на серво мотор со висока моќност, прецизна контрола, висок притисок.
  7. Чувствителен и сигурен безбедносен систем за заштита.
модел 450 550 800 mighty bear 800
макс формат на хартија 450 х 400 мм 550 х 450 мм 800 х 600 мм 800 х 600 мм
макс формат на печатење 300 х 250 мм 300 х 250 мм 600 х 400 мм 600 х 400 мм
дебелина на хартијата 80 – 1.500 gsm 80 – 1.500 gsm 80 – 1.500 gsm 80 – 1.500 gsm
брзина на печатењето 40 парчиња/мин 35 парчиња/мин 30 парчиња/мин 25 парчиња/мин
макс висина на влезен магацин 450 мм 450 мм 450 мм 450 мм
макс висина на излезен магацин 450 мм 450 мм 450 мм 450 мм
напојување 3 x 380 V, 50 Hz 3 x 380 V, 50 Hz 3 x 380 V, 50 Hz 3 x 380 V, 50 Hz
тежина 450 кг 600 кг 750 кг 1000 кг
димензии 2100*1400*2100mm 1500*1200*1600mm 2000*1450*1600mm 2100*1550*1960mm
ЦЕНА во USD + 18%ддв     12.200 USD + 18%ДДВ 13.200 USD + 18%ДДВ

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Автоматска машина за топол (златен) печат модел 450/550/800/mighty bear 800”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

mk_MKMacedonian

Внесете го вашиот клучен збор