Tel. +389 72 226 077
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.

Автоматска машина за втиснување на хартија YW620G

636.000,00 ден +18% ддв

 

 Употреба

широко се користи во втиснување на површината на производи како што се Визит картичка, Календар, Календар на работната маса, Навлака за книги, Покани картички, Честитки, Уметничка хартија, Кутии за пакување подароци.

 

Карактеристики:

Тоа ги прави производите поубави и ја подобрува оценката на производите.

Оваа машина за втиснување е многу популарна.

Автоматската структура за хартија за напојување, брзина без чекор, осигурува дека машината е стабилна.

 

 

                        Технички карактеристики:

модел VW620G
мах формат на работна хартија 620 мм (ширина) х 420 мм (должина)
брзина на работење 8.000 парчиња на час
брзина на ротирање 280 ротации/мин
мах ебелина на хартијата 100 – 450 гр
доаѓа со рабни гумени тркалца 2 парчиња
тежина 430 kg
напојување и моќност 220V/50Hz, 3.200 W
димезии 2.000 х 800 х 1.100 мм
Цена во УСД  + 18%ддв  12.000 УСД + 18%ддв

 

Цената на машината е со еден валјак.

 

Цената на валците со друга шара е  500 УСД + 18%ддв.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Автоматска машина за втиснување на хартија YW620G”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

mk_MKMacedonian

Внесете го вашиот клучен збор