Tel. +389 72 226 077
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.

Автоматска машина дупчење на хартија за блокови хартија и календари SPB-550

1.160.000,00 ден +18% ддв

Машината е погодна за бушење на хартија за сите видови тетратки, книги, календари, упатства за хартија во серија, особено за ширoка хартија и хартија за печатење. Оваа машина се комбинира со предностите на ефикасност, висока безбедност, лесно ракување и широка употреба на хартија за да се зголеми стапката на ефикасно производство. Толку e лесна за работа-дупчење ако ја поседувате.

  1. Широко се применува за дупчење на хартија со различна големина – ширина, максимална ширина на дупчење е 600 мм и дебелина од 3 мм.
  2. Лесно ракување и висока безбедност.
  3. По желба на купувачот може да се направи специјален алат за дупчење со различни чекори и големина на хартија.
  4. Висок квалитет за дупчење со украсни рабови и прецизно дупчење.
  5. Додатен алат за бушење = 1.100 УСД + 18%ддв
модел SPB-550
мах ширина на дупчење 550 х 600 мм
мин ширина на дупчење 120 х 100 мм
број на удари во минута 120 пати/мин
мах дебелина на дупчење 3 мм
напојување 3 х 380V, 50 Hz
воздушен компресор 3 KW
воздушен притисок 3-6 bar
димензии 2200 х 1300 х 1200mm
тежина 720 kg
Цена на машината 20.000 УСД  +  18% ддв

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Автоматска машина дупчење на хартија за блокови хартија и календари SPB-550”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

mk_MKMacedonian

Внесете го вашиот клучен збор