Tel. +389 72 226 077
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.

SW 560 Автоматски ламинатор на ролни со електромагнетно греење

Конфигурација

  1. Инстантен –брз електромагнетен грејач кој го скратува времето на загревање на валјакот на 90 секунди со прецизна контрола на температурата од +_1 С
  2. Плочата за полнење со хартија за ламинирање може да се спушти до ниво со подот со што се олеснува ставањето на хартија
  3. Систем за вшмукување на хартијата гарантира стабилно и мазно испраќање на хартијата во ламинаторот на ламинирање
  4. Поголем хромен ваљак кој е опремен со најновата технологија на загревање со помош на електромагнетизам кој што пак обезбедува висок квалитет на ламинирање
  5. Дизајнот на структурата на системот за сепарација го прави работењето и одржување да биде лесно
  6. Нов дизајн и поголем автоматски полнач на хартија со двоен слој на тапкање на хартијата

 

Технички карактеристики:

модел SW-560
макс. ширина на хартијата 560 х 820 мм
мин. ширина на хартијата 210 х 300 мм
макс. брзина на ламинирање 0- 60 м/мин
макс. дебелина на хартијата 105 – 500 гр/м2
температура на ламинирање 80 – 110 С
моќност 20 KW
напојување 3 х 380 V, 50 HZ
тежина 2600 кг
димензии 4600 х 1350 х 1600 мм

 

mk_MKMacedonian

Внесете го вашиот клучен збор