Tel. +389 72 226 077
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.

Технички Карактеристики:

Комерцијална употреба: персонализирана лента, печатење на лента за пакување подароци поврзани со подароци.
Медиуми за печатење: која било елегантна лента, полиестерска лента, роуан лента, најлонска лента, лента за бонтон итн.
Боја за печатење: бела, жолта, црвена, сина, црна, свила, итн
Големина на печатење: 1-32 mm, должината е неограничена
Големина на хранење: 6-40 мм
Пакување: картон од пена
Големина на пакување: 260mm*200mm*260mm
Предности и карактеристики на производот:
1 Способен да печати деликатни обрасци и текстови на секаков вид лента
2 Ги подржува сите видови на оддржете софтвер за дизајн, лесен е за ракување, печати директно со голема брзина
3 Ниска цена, висок профит
4 Дизајн – мали и убави

 

Модел: AMD320
 

Метод на печатење: Директен термички или метод на пренос на топлина

Решение за печатење: 200*200dpi
Максимална брзина на печатење: 50 mm/s
Максимална брзина на печатење: 32 mm
Ширина на лента: 6mm-40mm
Оперативен софтвер: Windows XP, Windows 7 (другите оперативни системи сè уште не се тестирани)
Работна температура:+50 C–+400C
Напојување: AC100-240V,50-60HZ
Максимална потрошувачка на енергија: 60 ​​W
Видови фолија: Метална фолија, холограмска фолија, обоена фолија, лента за пренос на топлина
Тип на фолија: 40мм(Ш)120м(Л)
Големина на фолија: 210мм*150мм*210мм
Димензии на машината (Ш*Д*В): 260мм*200мм*260мм
GW/NW: околу 3,5 кг
Комерцијална употреба: персонализирана лента, печатење на лента за пакување подароци поврзани со подароци.
CENA:   900 USД + 18%ддв
mk_MKMacedonian

Внесете го вашиот клучен збор