Тел. +389 72 226 077
0 Items - 0.00ден
0
  • No products in the cart.

SW 820 Автоматски ламинатор на ролни со нов систем на електромагнетно греење

3,346,200.00ден +18% ддв

Compare

Конфигурација

  1. Инстантен –брз електромагнетен грејач кој го скратува времето на загревање на валјакот на 90 секунди со прецизна контрола на температурата од +_1 С
  2. Плочата за полнење со хартија за ламинирање може да се спушти до ниво со подот со што се олеснува ставањето на хартија
  3. Систем за вшмукување на хартијата гарантира стабилно и мазно испраќање на хартијата во ламинаторот на ламинирање
  4. Поголем хромен ваљак кој е опремен со најновата технологија на загревање со помош на електромагнетизам кој што пак обезбедува висок квалитет на ламинирање
  5. Дизајнот на структурата на системот за сепарација го прави работењето и одржување да биде лесно
  6. Нов дизајн и поголем автоматски полнач на хартија со двоен слој на тапкање на хартијата

 

Технички карактеристики:

модел SW-820
макс. ширина на хартијата 850 х 820 мм
мин. ширина на хартијата 300 х 300 мм
макс. брзина на ламинирањето 0- 65 м/мин
макс. дебелина на хартијата 100 – 500 гр/м2
температура на ламинирање 80 – 110 С
моќност 21 KW
напојување 3 х 380 V, 50 HZ
тежина 3550 кг
димензии (5400 х 2000 х 1900) мм

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “SW 820 Автоматски ламинатор на ролни со нов систем на електромагнетно греење”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Enter your keyword