Tel. +389 72 226 077
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.
0 Производи - 0,00 ден
0
  • Нема производи во количката.

Автоматска машина за топол печат и режење и сечење на апликации INNOVO TMY800-H

Карактеристики

  1. Висок притисок: Користи хидрауличен притисок со три цилиндри, двојни помошни цилиндри за контрола на подигањето и спуштањето на платформата, а главниот цилиндар е одговорен за притисокот и одржувањето на притисокот, под услов поголем притисок и поголема стабилност, Макс. Притисокот за печат до 10 тони.
  2. Висока прецизност: Прифатете ја контролата на серво моторот на страничниот мерач за поставување за да му помогнете на позиционирањето на производите. Прецизноста на печат може да достигне ± 0,10 mm
  3. Вклучува три работни режими, според потребите на клиентите, изберете го режимот погоден за вашите производи. Погоден е за работа со фолија за топло печатење и работа со фолија со втиснување на фолијата.
  4. Висока ефикасност: Користење на контролер за движење со високи перформанси, централизирана контрола, попрецизно скокање. Прифатете две ролни од фолија за печат, може да работи во две бои или печат во две позиции во исто време, многу да ја зголеми работната ефикасност.
  5. Систем за полнење на хартија: полнењето е со контрола на серво моторот, многу е постабилно е и со висока прецизност.
  6. PLC систем: Електричниот контролен систем е јапонски MITSUBISHI PLC компјутерска автоматска контрола за целосно откривање и контролирање, стабилна и точност. SCHNEIDER и OMRON Електрична компонента.
  7. Безбедносен систем: Машината е опремена со различни безбедносни единици за заштита. При секоја грешка ќе се даде видлив и звучен аларм, а машината автоматски ќе се исклучи за да се заштити личната безбедност и безбедноста на уредот.
модел TMY800-H
макс формат на хартија 810 х 610 мм
мин формат на хартија 350 х 230 мм
макс формат на печатење 790 х 600 мм
мин формат на печатење 350 х 230 мм
дебелина на хартијата картон: 0,1-1,5 мм, брановидна табла: ≤ 4мм
брзина на печатењето 7.500 пати/час
макс притисок 250 т
температура  0 – 200 С
влез/излез на хартија 900 мм / 700 мм
моќност 3 x 380 V, 50 Hz, 36 KW
макс број на валци со фолија 3 вертикални + 2 хоризонтални
тежина 12,5 т
димензии 6470×3550×2160mm
ЦЕНА во USD + 18%ДДВ 126.000 USD + 18%ДДВ

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Автоматска машина за топол печат и режење и сечење на апликации INNOVO TMY800-H”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

mk_MKMacedonian

Внесете го вашиот клучен збор